Tuesday, Jun 28th

Ostania aktualizacja:09:28:54 AM GMT

Jesteś tutaj: Wydarzenia Wyremontowali Dom Dziecka w Ścinawie

Wyremontowali Dom Dziecka w Ścinawie

Email Drukuj PDF

W dniu 5 października odbyła się uroczysta prezentacja nowo wyremontowanego wnętrza Domu Dziecka w Ścinawie. Wnętrze Domu Dziecka przeobraziło się całkowicie. Wymieniono okna, pomalowano ścinany, położono nowe tynki, wyremontowano sanitariaty i kuchnię.

Ciepłe kolory ścian, meble z sosny, nowe tapczaniki sprawiły, że wnętrza pachną świeżością i są bardziej przyjezdne i milsze w odbiorze dla podopiecznych Domu Dziecka.

Oprócz nowych podłóg, wymalowanych ścian i nowych mebli przeprowadzono również adaptację strychu gdzie teraz znajdują się pomieszczenia dla terapeutów, a także pokoje mieszkalne.

Remont wnętrza domu dziecka kosztował 300 tys zł.

Obecnie w Domu Dziecka przebywa 34 dzieci. Większość pokoi jest dwu i trzyosobowa, kilka czteroosobowych. Dzieci podzielone są na trzy grupy wiekowe. Każda z nich ma własny pokój telewizyjno ? wypoczynkowy.

Na uroczyste oddanie do użytku nowego wnętrza do Domu Dziecka w Ścinawie przyjechał burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer wraz z Sekretarzem Urzędu Miasta i Gminy w Ścinawie Panem Janem Przybylskim, którzy przywieźli podopiecznym domu Dziecka słodki upominek.