Thursday, Jul 30th

Ostania aktualizacja:03:27:41 PM GMT

Jesteś tutaj: Sport Piłka Nożna

Piłka Nożna

XXX-lecie Czarnych Dziewin

Email Drukuj PDF

W sobotę, 27 czerwca na boisku w Dziewinie odbyły się uroczystości z okazji XXX-lecia istnienia klubu "Czarni" Dziewin. Plenerowe spotkanie zorganizował obecny zarząd klubu z prezesem Zdzisławem Wielgórką na czele oraz sołtys wsi Andrzej Sajak wraz z radą sołecką.

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 15:12 Więcej…

Zagrali w Niembergu

Email Drukuj PDF

W miniony weekend, grupa młodzieżowa MKS „Odra” Ścinawa, rocznik 2001-2002 rozegrała mecz towarzyski z drużyną TSV 1910 Niemberg. Mecz odbył się w ramach współpracy między gminami i klubami piłkarskimi właśnie w miejscowości Niemberg w Niemczech. Po bardzo emocjonującej i kulturalnej rywalizacji młodziki „Odry” zwyciężyli z gospodarzami 1:5. Przy okazji pobytu w Niemczech prezes ścinawskiego klubu, Jacek Wołoch, rodzice i opiekunowie razem z piłkarzami pojechali do miejscowość Halle, gdzie mieli możliwość zwiedzić stadion trzecioligowej drużyny. Z informacji uzyskanych od prezesa "Odry" wrażenia były niesamowite. - Każdy marzy o takim stadionie, każdy szczegół był dopracowany - mówi Wołoch. - Cały nasz wyjazd był niezapomniany. Panowała przyjazna atmosfera, nasi młodzi piłkarze będą mieli o czym wspominać - dodał. Wyjazd w ramach wymiany partnerskiej dofinansował ścinawski samorząd.

Więcej…

Sezon 2014/2015 za nami

Email Drukuj PDF

W dniu 21 czerwca piłkarze z naszej gminy rozegrali ostanie już mecze w klasie „A” i „B” w ramach sezonu 2014/2015. W klasie „A” w derbach gminnych na boisku w Dziewinie naprzeciw siebie stanęli Czarni oraz Sparta Paszowice. Spotkanie zakończyło się wygraną Spartan 0:4. W pozostałych meczach Grom Gromadzyń-Wielowieś na własnej murawie wygrał 2:1 z Relaksem Szklary Dolne, natomiast na wyjeździe Odra Ścinawa pokonała 5:2 Górnika Lubin.

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 18:15 Więcej…

Ostatni mecz burmistrza

Email Drukuj PDF

W dniach 13 i 14 czerwca zespoły z gminy Ścinawa grające w klasie „A” i „B” rozegrały kolejkę sezonu piłkarskiego 2014/2015.

Poprawiony: wtorek, 16 czerwca 2015 16:03 Więcej…

Derbowy tydzień za nami

Email Drukuj PDF

W minionym tygodniu nasze drużyny grające w klasie „A” rozegrały dwie kolejki. 27, która odbyła się 4 czerwca oraz 28, która została rozegrana w dniach 6 i 7 czerwca. Natomiast w klasie „B” w dniu 7 czerwca piłkarze zagrali mecze w ramach 20 kolejki trwającego sezonu piłkarskiego 2014/2015.

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2015 11:58 Więcej…

Grom z awansem i derby gminne

Email Drukuj PDF

W dniu 31 maja nasi piłkarze rozegrali mecze w ramach 26 kolejki Klasy „A” oraz 19 kolejki Klasy „B” trwającego sezonu. W Klasie „A” Czarni Dziewin zremisowali na swoim boisku z Mewą Kunice 1:1, natomiast Grom Gromadzyń-Wielowieś wygrał 5:0 z Albarosem Jaśkowice. Odra Ścinawa w meczu rozegranym na wyjeździe pokonała 3:5 Błękitnych Kostkowice, a Sparta Parszowice zwyciężyła z Rudną 0:1.

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2015 15:05 Więcej…

Grom w cieniu Ligi Europy

Email Drukuj PDF

Czy były piłkarz Widzewa Łódź i Górnika Wałbrzych, a obecnie grający trener Polonii/Stal Świdnica Marcin MORAWSKI znajdzie sposób na walecznych GROM-iarzy ? Może być trudno, bo w 2015 roku beniaminek A-klasy, triumfator Pucharu Polski w okręgu legnickim Grom Gromadzyń-Wielowieś z gminy Ścinawa nie wie co to porażka ! W 2015 roku podopieczni Zbigniewa Antosiewicza wygrali wszystkie( 10) mecze w lidze z imponującym bilansem bramkowym. GROM tylko dwukrotnie remisował tej wiosny. Dwukrotnie w Pucharze Polski....

Poprawiony: środa, 27 maja 2015 11:33 Więcej…

Trampkarze najlepsi w województwie

Email Drukuj PDF

W dniu 24 maja odbył się wojewódzki finał turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w Oławie. Trampkarze z klubu Odra Ścinawa pod kierownictwem Michała Lewandowskiego okazali się najlepsi i zagrają w finale ogólnopolskim. Miejsce rozegrania finału poznamy za kilka dni, kiedy to odbędzie się oficjalne losowanie miejscowości.

Więcej…

14-tka szczęśliwa dla trzech drużyn

Email Drukuj PDF

W miniony weekend tj. 23 i 24 maja nasze drużyny rozegrały kolejne mecze w ramach 25 kolejki klasy „A” oraz 18 kolejki klasy „B” rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2014/2015.

Więcej…

Trampkarze w finale Piłkarska Kadra Czeka

Email Drukuj PDF

W miniony weekend, tj. 16 i 17 maja swoje mecze rozegrali również juniorzy młodsi, trampkarze, młodziki, orliki i żaki z klubu Odra Ścinawa. Juniorzy pokonali Orlę Wąsosz 2:0, a mecz młodzików z KS Polkowice II zakończył się remisem 1:1.

Więcej…

Piłkarskie podsumowanie weekendu

Email Drukuj PDF

W minioną niedziele, tj. 17 maja drużyny gminy Ścinawa występujące w Klasie „A” rozegrały 24 kolejkę, natomiast w Klasie „B” odbyła się 17 kolejka rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2014/2015.

Więcej…

Zwycięstwo Odry i Gromu

Email Drukuj PDF

W ostatni weekend odbyła się 23 kolejka legnickiej Klasy „A” rundy wiosennej trwającego sezonu piłkarskiego. W sobotę 9 maja na boisku w Prochowicach zmierzyła się miejscowa Prochowiczanka ze Spartą Parszowice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla gospodarzy.

Poprawiony: wtorek, 12 maja 2015 12:23 Więcej…

Derbowy weekend

Email Drukuj PDF

W pierwszy majowy weekend odbyła się 21 i 22 kolejka legnickiej Klasy „A” oraz 15 kolejka Klasy „B” rundy wiosennej trwającego sezonu piłkarskiego.

Poprawiony: wtorek, 05 maja 2015 21:18 Więcej…

Dwie kolejki w jeden weekend

Email Drukuj PDF

W miniony weekend odbyła się 20 kolejka piłkarskiej Klasy „A” oraz 14 kolejka w Klasie „B” rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2014/2015.

Więcej…

Kolejne mecze za nami

Email Drukuj PDF

W miniony weekend odbyła się 18 i 19 kolejka piłkarskiej Klasy „A” oraz 13 kolejka w Klasie „B” rundy wiosennej sezonu 2014/2015.

Poprawiony: środa, 22 kwietnia 2015 10:03 Więcej…

Wszystkie drużyny po 3 punkty

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 12 kwietnia rozegrana została 18 kolejka w Klasie „A” oraz 12 kolejka w Klasie "B" rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2014/2015.

Poprawiony: poniedziałek, 13 kwietnia 2015 10:44 Więcej…

17 kolejka za nami

Email Drukuj PDF

W dniach 28-29 marca swoje mecze w ramach 17 kolejki sezonu piłkarskiego 2014/2015 rozegrały drużyny z Gminy Ścinawa. Na swoich boiskach Czarni Dziewin przegrali z Unią Miłoradzice 1:3, natomiast Grom-Gromadzyń Wielowieś wygrał ze Spartą Rudna 3:0.

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 09:30 Więcej…

W derbach lepszy Grom

Email Drukuj PDF

Po zimowej przerwie ruszyła wiosenna runda sezonu piłkarskiego 2014/2015. W słoneczną niedzielę, 22 marca, w derbach gminnych na boisku w Parszowicach spotkali się miejscowa Sparta i Grom Gromadzyń-Wielowieś. Walka o punkty była zacięta, jednak po 90 minutach lepszą drużyną okazał się Grom, który pokonał Spartan 0 do 2.

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 22:23 Więcej…

Po zimowej przerwie powrócą na murawę

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 22 marca po zimowej przerwie startuje runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2014/2015. W pierwszych meczach w Klasie „A”, o godzinie 11:00, na boisku w Parszowicach, w derbach gminnych spotkają się Sparta Parszowice z Gromem Gromadzyń-Wielowieś. Natomiast o godzinie 14:00 na boisku w Ścinawie Odra zmierzy się z Iskrą Niedzwiedzice. W tym samym czasie, na boisku w Rudnej, Czarni Dziewin powalczą z tamtejszą Spartą.

Poprawiony: piątek, 20 marca 2015 10:51 Więcej…

Emocje piłkarskie na hali

Email Drukuj PDF

Miłośnicy piłki nożnej, w dniach 28 lutego i 1 marca, mogli przeżywać bardzo emocjonujące chwile. W Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie odbyły się cztery turnieje piłkarskie. Rywalizowali ze sobą najmłodsi zawodnicy, tj.: orliki rocznik 2004 i młodsi (tu zorganizowano turnieje dla dwóch grup), młodziki rocznik 2005 i młodsi oraz żaki rocznik 2006 i młodsi.

Poprawiony: środa, 04 marca 2015 19:23 Więcej…

Klasa „A” zakończyła rundę jesienną

Email Drukuj PDF

W dniu 23 listopad rozegrali swoje ostanie mecze piłkarze z naszej gminy grający w klasy „A”. W tym dniu w derbach gminnych zmierzyli się Sparta Parszowice z Czarnymi Dziewin na boisku w Parszowicach. Po 90 minutach gry lepsi okazali się gospodarze którzy wygrali mecz 6:4. W pozostałych meczach Groma Gromadzyn-Wielowieś wygrał na wyjeździe z Relaksem Szklary Dolne 7:2, a Odra Ścinawa wygrała na swoim boisku z Górnikiem Lubin 5:0.

Więcej…

Victoria kończy zwycięsko rundę jesienną

Email Drukuj PDF

9 listopada rozegrana została 12 kolejka w klasie „A” oraz ostania dziewiąta w klasie „B” w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015. W klasie „A” w derbach gminnych na boisku w Dziewinie zmierzyli się Czarni Dziewin z Odrą Ścinawa, po 90 minutach meczu spotkanie wygrała Odra Ścinawa 1:2. W pozostałych meczach klasy „A” w tym dniu, na swoim boisku Grom Gromadzyń-Wielowieś pokonał Mewę Kunice 4:0, natomiast na wyjeździe Sparta Parszowice zremisowała z Unią Miłoradzice 1:1.

Więcej…

Grom nowym liderem tabeli klasy A

Email Drukuj PDF

W dniu 27 października nasi piłkarze rozegrali kolejne mecze w ramach 11 kolejki w klasie „A” i 10 w klasie „B” w ramach sezonu 2014/2015 w rundzie jesiennej. W klasie „A” na wyjeździe Czarni Dziewin zremisowali z Mewą Kunice 2:2, Grom Gromadzymadzyń-Wielowieś wygrał z Albatrosem Jaśkowice 3:0, natomiast na swoim boisku Odra Ścinawa pokonała Błękitnych Kostkowice 4:0, a Sparta Parszowice wygrała z z Spartą Rundna 2:1.

Więcej…

Zwycięstwo wszystkich drużyn

Email Drukuj PDF

W dniu 19 października odbyły się kolejne mecze w ramach rundy jesiennej sezonu 2014/2015.

Więcej…

Kolejne mecze za nami

Email Drukuj PDF

W dniu 5 października nasi piłkarze rozegrali kolejne mecze w ramach 8 kolejki sezonu 2014/2015 w rundzie jesiennej. W klasie „A” Czarni Dziewin przegrali na swoim boisku z Górnikiem Lubin 0:3, Grom Gromadzyń-Wielowieś u siebie pokonał Dąb Stowarzyszenie Siedliska 5:0, Odra Ścinawa na wyjeździe przegrała ze Spartą Rudna 2:4, a Sparta Parszowice na swoim boisku została pokonana przez Prochowiczankę Prochowice 0:3. W klasie „B” Victoria Tymowa na wyjeździe pokonała Płomień Nieszczyce 5:1. W następnych meczach, które odbędą się 11 i 12 października na swoim boisku zagrają Odra Ścinawa z Unią Miłoradzice oraz Victoria Tymowa z Odrą II Wąsosz; natomiast na wyjeździe Czarni Dziewin zmierzą się z Iskrą Niedźwiedzice, Grom Gromadzyń-Wielowieś z Górnikiem Lubin oraz Sparta Parszowice z Relaksem Szklary Dolne.

Poprawiony: wtorek, 07 października 2014 14:22

Zagrają w niedzielę

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na mecze naszych drużyn. Poniżej prezentujemy terminarz na najbliższą niedzielę:

Poprawiony: piątek, 03 października 2014 14:49 Więcej…

Ponownie w derbach lepszy Grom

Email Drukuj PDF

W dniu 21 września nasi piłkarze rozegrali kolejne mecze w ramach 6 kolejki w klasie „A” i 5 w klasie „B” w ramach sezonu 2014/2015 w rundzie jesiennej. W klasie „A” W derbach gminnych pomiędzy Czarnymi Dziewin a Gromem Gromadzyń Wielowieś lepszy okazał się Grom, który wygrał mecz 0:8, Odra Ścinawa na wyjeździe pokonała Relaks Szklary Górne 3:0, a Sparta Parszowice na swoim boisku pokonała Mewe Kunice 5:1.

Więcej…

Strona 1 z 8