Friday, Jul 25th

Ostania aktualizacja:07:57:15 AM GMT

Jesteś tutaj: Sport Piłka Nożna

Piłka Nożna

Terminarz rozgrywek klasy A

Email Drukuj PDF

18 lipca rozpoczyna boje ekstraklasa, więc kończą się piłkarskie wakacje. Dotyczy to również niższych lig. Legnicki Związek Piłki Nożnej dokonał podziału zespołów grających w A-klasie. Wrócono do podziału, który obowiązywał do końca sezonu 2011/2012. To oznacza, że kluby np. z powiatu jaworskiego w grupie III będą walczyć o ligowe punkty z rywalami w większości z powiatu złotoryjskiego. A-klasa zmagania rozpocznie 17-go sierpnia, a zakończy 23-go listopada.

Więcej…

LKS Sparta Parszowice najlepsza w turnieju im. Rolanda Hermana

Email Drukuj PDF

Dnia 06.07.2014 ( sobota) na boiskach sportowych Gminy Lubin w miejscowościach Siedlce i Miłoradzice rozegrano XIII Gminny Turniej piłki nożnej im. Rolanda Hermana. Przed rozpoczęciem turnieju delegacja działaczy sportowa Gminy Lubin złożyła kwiaty na grobie patrona imprezy w miejscowości Parszowice. Organizator turnieju Gmina Lubin, współorganizator LKS Viktoria Niemstów.

Więcej…

Odra wraca do klasy „A”

Email Drukuj PDF

W dniu 15 czerwca dla większości drużyn zakończyły się oficjalnie zmagania piłkarskie w sezonie 2013/2014. Po wielkiej fecie związanej z awansem Odry Ścinawa na początku tego sezonu i końcówce poprzedniego oraz deklaracjach zarządu Odra Ścinawa, że nie tak szybko wrócą do klasy „A” Odra jednak po jednym sezonie wróciła do klasy „A”.

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 22:13 Więcej…

A jednak remis

Email Drukuj PDF

W dniu 17 maja o godzinie 10:30 pomimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych odbył się mecz oldboyów z MKS Odry Ścinawa z oldboyami z Białego Orła Mieroszów. Pomimo, że na boisku wygrali piłkarze z Mieroszowa piłkarze wspólnie z sędziami ustali wynik na 2:2. Pamiątkowe puchary wręczył kapitanom drużny Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer oraz Radny Rady Miejskiej w Ścinawie Arkadiusz Wilgosz. Po meczu wszyscy piłkarze udali się do Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie gdzie czekał na nich zasłużony ciepły poczęstunek.

Więcej…

Zajęli czwarte miejsce

Email Drukuj PDF

W Przemkowie rozegrano pierwszy Turniej Ligi OZPN Legnica. Do rywalizacji przystąpiła drużyna żaków Odry Ścinawa. 11 maja w Przemkowie odbyła się kolejna edycja rozgrywek ligi turniejowej. W rywalizacji żaków wzięło udział 6 drużyn: KS Polkowice, Odra Ścinawa, Wąsosz, Amico Lubin, Arkon Przemków, Prochowiczanka Prochowice oraz Orla Wąsosz. Zespoły grały systemem każdy z każdym po 6 zawodników + bramkarz. Opiekunem zespołu podczas turnieju był Paweł Stanisławski. Chłopcy z rocznika 2005 rozegrali 5 spotkań.

Więcej…

Kolejne mecze za nami

Email Drukuj PDF

W dniu 28 kwietnia swoje kolejne mecze rozegrały drużyny piłkarskie z Gminy Ścinawa, w ramach rundy wiosennej sezonu 2013/2014. W klasie okręgowej Odra Ścinawa uległa Stali Chocianów 0:1 i tym samym drużyna spadła na 12 miejsce w tabeli klasy okręgowej.

Więcej…

Mleczno najlepsze na Orliku

Email Drukuj PDF

W dniu 25 kwietnia na Orliku przy Szkole Podstawowej w Tymowej odbył się turniej piłki nożnej uczniów szkół gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny: dwie z Tymowej oraz z Turowa i Mleczna.

Więcej…

Ciężka dola Odry

Email Drukuj PDF

W dniu 13 kwietnia rozegrane zostały kolejne mecze w ramach rundy wiosennej sezonu 2013/2014. W klasie okręgowej na swoim boisku Odra Ścinawa zremisowała z Iskrą Kochlice 1:1. Dodatkowo Odra Ścinawa straciła trzy punkty na rzecz Legnickiego Pola, ponieważ w meczu, który odbył się 23 marca w Legnickim Polu w drużynie Odry wystąpił nieuprawniony zawodnik, do takiej samej sytuacji doszło również w meczu z Chrobrym II Głogów, gdzie ponownie wystąpił nieuprawniony zawodnik, jednak ta druga sytuacja nie zmieniła stanu faktycznego w tabeli. Tym samym po odjęciu trzech punktów z meczu z Legnickim Polem oraz dodaniu jednego z remisu z Kochlicami Odra spadła na 11 miejsce w tabeli okręgowej.

Więcej…

Tylko Czarni zdobyli 3 punkty

Email Drukuj PDF

W dniach 5 i 6 kwietnia odbyły się kolejne mecze w ramach sezonu 2013/2014 rundy wiosennej. W lidze okręgowej Odra Ścinawa przegrała z liderem tabeli Chojnowiczanką Chojnowice 1:3, tym samym po 19 kolejkach spadła na szóste miejsce w tabeli.

Więcej…

Wszystkie drużyny wygrały

Email Drukuj PDF

W dniu 30 marca odbyły się kolejne mecze w ramach rundy wiosennej sezonu 2013/2014. W klasie okręgowej Odra Ścinawa na swoim boisku pokonała Konfeks Legnica 3:2, po wygranej na swoim boisku Odra zajmuje 6 miejsce w tabeli.

Więcej…

Odra powraca do formy

Email Drukuj PDF

Po ostatniej porażce z Chrobrym II Głogów, zawodnicy Odry Ścinawa wyciągnęli wnioski i w ostatnim meczu, który odbył się 23 marca w Legnickim Polu Odra pokonała wyżej notowany KS Legnickie Pole 2:0. Bramki dla Odry strzelił: R.Rosiński 4 min, D.Boguń 76 min.

Poprawiony: poniedziałek, 24 marca 2014 13:15 Więcej…

Fatalny początek rundy wiosennej

Email Drukuj PDF

W dniu 16 marca 2014r., pomimo niesprzyjających warunków pogodowych odbyły się pierwsze mecze klasy okręgowej i klasy „A” w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014. W swoim pierwszym meczu Odra Ścinawa na wyjeździe uległa Chrobremu II Głogów 0:2, natomiast Sparta Parszowice na swoim boisku przegrała z Bazaltem Piotrowice 0:5. W następnych meczach, które odbędą się 23 marca na wyjeździe zmierzą się Odra Ścinawa z KS Legnickim Polem oraz Sparta Parszowice z Unią Miłoradzice.

Więcej…

Odra Ścinawa czwarta

Email Drukuj PDF

W Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej rozegrany został Dolnośląski Finał Halowej Piłki Nożnej Chłopców do lat 13. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn. Powiat lubiński reprezentowała Odra Ścinawa, która zwyciężyła podczas eliminacji strefy III. Nasi reprezentanci zajęli czwarte miejsce.

Poprawiony: czwartek, 13 marca 2014 11:45 Więcej…

Juniorzy gromu zdobyli puchar

Email Drukuj PDF

W dniu 22 lutego o godzinie 15:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar GROMU pod Honorowym Patronem Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajera.

Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2014 11:33 Więcej…

Ścinawa najlepsza w futsalu

Email Drukuj PDF

Na sali Regionalnego Centrum Sportowego przy ul. Komisji Edukacji Narodowej, odbył się pierwszy z turniejów piłki nożnej chłopców z rocznika 1998/99. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy.

Poprawiony: czwartek, 20 lutego 2014 21:44 Więcej…

Drugie miejsce żaków w Spalonej

Email Drukuj PDF

W sobotę 08.02 odbył się kolejny Halowy Turniej Żaków (rocznik 2005 i młodsi). Gospodarzem sobotnich zawodów był klub sportowy Prochowiczanki Prochowice. Zawody te były ostatnimi z cyklu czterech turniejów grupowych organizowanych przez OZPN Legnica dla piłkarzy z powiatu legnickiego.

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 11:41 Więcej…

Najmłodsi grali w sobotę

Email Drukuj PDF

W dniu 2 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie rozegrane zostały trzy turnieje piłki nożnej w następujących kategoriach: orlików (rocznik 2004 i młodsi), żaków (rocznik 2005 i młodsi) i skrzatów (rocznik 2006 i młodsi).

Więcej…

I miejsce Żaków w Lubinie!

Email Drukuj PDF

W sobotę 25 stycznia 2014 w Lubinie najmłodsi piłkarze Akademii Piłkarskiej Odra Ścinawa wystąpili w drugim turnieju rozgrywanym w ramach Ligi Halowej Żaków (rocznik 2005 i młodsi). Ścinawskie Żaki zaprezentowały się znakomicie, ponieważ w 4 spotkaniach zdobyły 10 punktów wygrywając tym samym drugi halowy turniej, którego organizatorem była ISKRA KOCHLICE.

Poprawiony: wtorek, 28 stycznia 2014 11:38 Więcej…

Puchar Gromu dla Gromu

Email Drukuj PDF

W niedzielę 19 stycznia 2014 r., o godzinie 12 na hali widowiskowej przy Gimnazjum w Chocianowie odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Gromu pod Patronatem Burmistrza Ścinawa Andrzeja Holdenmajera.

Poprawiony: poniedziałek, 20 stycznia 2014 15:14 Więcej…

Wystarczyłby remis...

Email Drukuj PDF

W sobotę 11 stycznia w Wąsoszu najmłodsi piłkarze Akademii Piłkarskiej Odry Ścinawa wystąpili w pierwszym turnieju rozgrywanym w ramach Ligi Halowej Żaków (rocznik 2005 i młodsi). Sobotnie zawody są jednymi z cyklu 4 turniejów organizowanych przez OZPN Legnica dla młodych piłkarzy z powiatu legnickiego. Ścinawskie Żaki zaprezentowały się znakomicie, ponieważ w 4 spotkaniach zdobyły 9 punktów strzelili, aż 14 goli, stracili tylko dwie bramki, zdobywając tym samym drugie miejsce w halowym turnieju.. Jedyną porażkę zanotowali z faworytem sobotniego turnieju KS Prochowiczanką Prochowice 1:0, gdyby nasi najmłodsi zremisowali w tym meczu, wówczas zajęli by pierwsze miejsce w turnieju.

Poprawiony: wtorek, 14 stycznia 2014 20:36 Więcej…

Grom chce przeskoczyć Koskowice

Email Drukuj PDF

Emocjonująco zapowiada się rywalizacja w VI grupie legnickiej B-klasy. Cztery punkty przewagi Błękitnych Koskowice nad Gromem Gromadzyń Wielowieś może nie gwarantować spokojnego marszu tych pierwszych po A-klasę. - My nie owijamy niczego w bawełnę i chcemy awansować do A-lasy - deklaruje prezes Gromu Paweł Franczak. - Mam zarazem wielką nadzieję, że wiosną rywalizacja w tej grupie toczyć się będzie wyłącznie na murawie...

Więcej…

Chojnowianka ukarana przez DZPN!

Email Drukuj PDF

Najważniejsza wiadomość dla kibiców z Chojnowa jest taka, że ich klubowi nie cofnięto licencji na granie w rozgrywkach OZPN i DZPN. Ale to jedyna dobra wiadomość po posiedzeniu władz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrującego sprawę meczu juniorów pomiędzy Gromem Gromadzyń Wielowieś a Chojnowianką. Postępowanie wyjaśniające kulisy grania na lewo zawodników w barwach chojnowskiego klubu przyniosło miażdżące efekty w całej rozciągłości potwierdzając zarzuty działaczy GROM-u.

Więcej…

Zawalczą o awans

Email Drukuj PDF

Nasi juniorzy starsi, młodzicy oraz trampkarze z Odry Ścinawa zakończyli już swój sezon piłkarski. Podopieczni Tomasza Wołocha (juniorzy starsi) tegoroczną rundę zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, a sam trener zapowiada ostrą walkę w rundzie wiosennej o awans juniorów starszych do ligi dolnośląskiej.

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2013 16:09 Więcej…

Zwycięstwa na zakończenie rundy

Email Drukuj PDF

W dniu 16 listopada swój ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrała Sparta Parszowice, która na swoim boisku zmierzyła się Prochowiczanką II Prochowice. Po 90 minutach gry Sparta w pięknym stylu pokonała piłkarzy z Prochowiczanki 6:0. Bramki dla Parszowic strzelali: Mateusz Kukier i Piotr Demianicz po dwie, oraz po jednej Krzysztof Baranowski i Mariusz Demianicz. Tym samym Sparta Parszowice zakończyła rundę jesienną na 10 miejscu w tabeli klasy „A” Legnica III.

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2013 12:59 Więcej…

Klasa “B” zakończyła rundę

Email Drukuj PDF

W miniony weekend drużyny z klasy okręgowej, „A” i „B” rozegrały kolejne mecze w ramach rundy jesiennej sezonu 2013/2014.

Więcej…

Sparta odzyskuje formę

Email Drukuj PDF

W minioną niedzielę tj. 3 listopada piłkarze z Ody Ścinawa oraz Sparty Parszowice rozegrali swoje kolejne mecze w ramach 13 kolejki rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2013/2014.

Poprawiony: poniedziałek, 04 listopada 2013 21:17 Więcej…

Spartanie z Grębocic pokonani

Email Drukuj PDF

W miniony weekend odbyły się kolejne mecze drużyn piłkarskich w ramach sezonu 2013/2014 rundy jesiennej. W klasie okręgowej Odra Ścinawa pokonała na swoim boisku Spartę Grębocice 4:1, do przerwy 1:1. Na trzy mecze przed końcem rundy Odra zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli klasy okręgowej. W 13 kolejce, które odbędzie się 2-3 listopada Odra Ścinawa zmierzy się na wyjeździe z liderem klasy okręgowej Arkonem Przemków.

Poprawiony: poniedziałek, 28 października 2013 17:21 Więcej…

Strona 1 z 7