Tuesday, Dec 01st

Ostania aktualizacja:12:23:56 PM GMT

Jesteś tutaj: Gmina Ścinawa

Gmina Ścinawa

Redlice. Nowy stary sołtys w Redlicach

Email Drukuj PDF

W dniu 22 stycznia 2010 roku w Redlicach odbyły się wybory nowego sołtysa. Przyczyną wyborów nowego sołtysa była rezygnacja Pani sołtys Joanny Oleksiak.

Poprawiony: niedziela, 31 stycznia 2010 16:13 Więcej…

Krzyżowa. Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

W dni 7 marca w przededniu Dnia Kobiet Sołtys wsi Krzyżowa Pani Janina Makula zorganizowała spotkanie dla wszystkich Pań z sołectwa Krzyżowa. Na spotkanie przyjechał też Burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer wraz z małżonką, Dyrektor Ścinawskiego Ośrodka Kultury Pani Sylwia Stachowicz, sołtys wsi Dziesław Pani Danuta Pawłoszyńska oraz Radny Rady Miejskiej Pan Andrzej Groszek.

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2009 14:52 Więcej…

Jasełka w Zaborowie

Email Drukuj PDF

W dniu 19 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów tamtejszej podstawówki. Po występie uczniów wszyscy uczniowie oraz goście udali się na uroczysty posiłek gdzie dzielili się opłatkiem oraz wspólnie kolędowali. Podczas spotkania dzieciom zostały wręczone paczki które ufundował Urząd Miasta i Gminy Ścinawa.

Poprawiony: niedziela, 31 stycznia 2010 16:13 Więcej…

Jasełka w Szkole Podstawowej w Tymowej

Email Drukuj PDF

Kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych na stałe zagościły w Szkole Podstawowej w Tymowej.  W tym roku 20 grudnia  uczniowie  pod kierunkiem pani Danuty Machtylskiej i Pani Elżbiety Klimas przedstawili  wspaniałe  „Jasełka” i wykonywali  piękną dekorację świąteczną.

Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2012 14:23 Więcej…

Drogi Turów-Dębiec nie będzie?

Email Drukuj PDF

Budżet na rok 2012 pomimo kryzysu i nowych zadań narzucanych na samorządy przez rząd obfituje w wiele zadań inwestycyjnych w tym zadania z wykorzystaniem środków zewnętrznych międzi innymi budowie drogi dojazdowej o znaczeniu strategicznym Turów – Dębiec – co bardzo istotne jest to jedyna droga dojazdowa do Ścinawy dla mieszkańców Lasowic, Dębca, Tymowej, Przychowej, Buszkowic i innych miejscowości w czasie powodzi, gdy zamknięta ulica Chobieńska.

Poprawiony: środa, 28 grudnia 2011 08:38 Więcej…

Tymowa. Dzień Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF

W dniu 29 stycznia w Szkole Podstawowej w Tymowej odbyły się uroczyste obchody Dnia babci i Dziadka.

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2010 14:32 Więcej…

Nowy zestaw do ratownictwa przedmedycznego dla OSP z Zaborowa

Email Drukuj PDF

Po długich oczekiwaniach do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborowie trafił profesjonalny zestaw do ratownictwa przedmedycznego. W skład zestawu wchodzą między innymi: folia życia, bandaże, gazy, siatki opatrunkowe, latarka na głowę, szyna do unieruchamiania złamanych kończyn, przyrząd do czyszczenia gałki ocznej, rurki ustno gardłowe, filtry bakteryjne, nóż do cięcia plastików i zbijania szyb, kołnierze ortopedyczne i niezbędny sprzęt jaki może przydać się do ratowania życia.

Poprawiony: środa, 18 lutego 2009 11:29 Więcej…

Tymowa. Gminny konkurs kolęd

Email Drukuj PDF

W dniu 17 grudnia br. Szkole Podstawowej w Tymowej odbył się ?Gminy konkurs kolęd?. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych ze Ścinawy, Zaborowa i Tymowej w dwóch kategoriach kl. I ? III i IV ? VI. W jury zasiadali Pan Andrzej Holdenmajer Burmistrz Ścinawy, Pani Grażyna Matkowska ? Rudomino, Pan Michał Hajtko ? Dyrektor Ośrodka Alzhiemera w Ścinawie, Pani Sylwia Stachowicz - Dyrektor Ścinawskiego Ośrodka Kultury oraz ks. Zbigniew Buła

Poprawiony: środa, 14 stycznia 2009 13:20 Więcej…

Spotkanie przy opłatku w Zaborowie

Email Drukuj PDF

W dniu 17 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe w Świetlicy Terapeutycznej w Zaborowie. Wspólnie świętowały dzieci z Przedszkola, Świetlicy Terapeutycznej,młodzież, rodzice oraz zaproszeni goście. W spotkaniu udział wziął Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer, który złożył wszystkim uczestnikom życzenia na nadchodzące Święta i Nowy  Rok.

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2012 10:42 Więcej…

Tradycyjne Jasełka w Tymowej

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Tymowej rokrocznie organizuje jasełka, wspólnymi siłami dzieci, nauczycieli i rodziców. W tym roku, 21 grudnia zaproszeni goście przybyli tłumnie, mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów ze wszystkich klas, a także przedszkolaków.

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 09:20 Więcej…

Tymowa. Otwarcie świetlicy

Email Drukuj PDF

W dniu 1 lutego 2010 roku w Świetlicy wiejskiej w Tymowej odbyło się posiedzenie Rady Sołeckiej wsi Tymowa na nowo oddanej do użytku świetlicy wiejskiej.

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2010 15:14 Więcej…

Wielowieś. Jasełka dla mieszkańców

Email Drukuj PDF

W dniu 31 stycznia 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Wielowsi przedstawiono jasełka dla mieszkańców sołectwa,  zorganizowane przez  miejscowe dzieci i proboszcza  ks. Waldemara Wesołowskiego. Na spotkanie oprócz mieszkańców przybył  Burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie. Jak podkreślił ks. Waldemar Wesołowski zorganizowanie jasełek było dość trudne, gdyż zostało zaplanowane na okres ferii zimowych, a część  dzieci wyjechała na zimowy wypoczynek. Mali aktorzy mieli tylko tydzień  na nauczenie  się tekstów swoich ról i opracowanie choreografii.  Jasełka zostały zorganizowane na koniec okresu Bożego Narodzenia, aby jeszcze raz przypomnieć wszystkim  ten radosny czas świąteczny.

Poprawiony: czwartek, 05 lutego 2009 21:29 Więcej…

Zaborów. Św. Mikołaj w "SŁONECZNYCH RYTMACH"

Email Drukuj PDF

zaborow mikolajPomimo deszczowej pogody do Zaborowa Św. Mikołaj dotarł w  ,,słonecznych rytmach". Dzięki sołtysowi Panu Józefowi Zalewskiemu i wspaniałym Paniom z Rady Sołeckiej  po raz kolejny dzieci z sołectw Zaborów, Jurcz , Grzybów  otrzymały prezenty   wprost z rąk samego Świętego Mikołaja. W miłej już świątecznej  atmosferze w sobotę 6 grudnia,  czyli w dzień imieniń Świętego Mikołaja  w świetlicy w Zaborowie było gwarno i wesoło.

Poprawiony: środa, 17 grudnia 2008 19:25 Więcej…

Nowe Koło Gospodyń Wiejskich

Email Drukuj PDF

Na terenie gminy Ścinawa powstała nowa organizacja społeczna - Koło Gospodyń Wiejskich w Przychowej. Koło, po przeprowadzeniu zebrania założycielskiego, w dniu 15 listopada 2012 roku zostało zarejestrowane w Wojewódzkim Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych we Wrocławiu.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 11:01 Więcej…

Zapłonęło wysypisko

Email Drukuj PDF

W dniu 13 grudnia zapłonęło zamknięte już wysypisko śmieci we wsi Wielowieś. Na akcje przybyły wozy strażackie ze Ścinawy i Lubina. Akcja strażaków była o tyle utrudniona, że ogień przedostawał się w głąb wysypiska pod warstwą śmieci na powierzchni wysypiska.

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2011 15:00 Więcej…

Dzień Kobiet w Gminie Ścinawa

Email Drukuj PDF

W dniu 6 marca Sołtys wsi Krzyżowa Pani Janina Makuła oraz Rada Sołecka zorganizowali uroczyste obchody Dnia Kobiet dla pań ze swojego sołectwa.

Poprawiony: sobota, 13 marca 2010 23:47 Więcej…

Buszkowice. Dzień Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF

W dniu 24 stycznia 2008 roku w świetlicy wiejskiej w Buszkowicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na specjalne zaproszenie do Buszkowic przyjechał Burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer wraz z małżonką. Na wstępie sołtys Buszkowic Pan Jan Śliwa przywitał wszystkich przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym Babciom i Dziadkom. Następnie głos zabrał Burmistrz Ścinawy, który dołączył się do życzeń. dużo. Po przemówieniach wszyscy mieszkańcy oraz zaproszeni goście bawili się do rana.

Poprawiony: środa, 28 stycznia 2009 12:35 Więcej…

Krzyżowa. Zabawa Andrzejkowa

Email Drukuj PDF

Andrzjeki KrzyżowaW dniu 29 listopada o godzinie 17:00 na świetlicy wiejskiej w Krzyżowej odbyła się zabawa Andrzejkowa.

Na zabawę przybyli między innymi Burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenamajer wraz z małżonką, Radny Rady Miejskiej Pan Andrzej Groszek oraz mieszkańcy wsi Krzyżowa. Przy suto zastawionych stołach i muzyce wszystkim przybyłym gościom czas szybko i miło upływał. Wszyscy goście składali serdeczne oraz gorące życzenia Andrzejkowe Burmistrzowi Ścinawy i Radnemu.

Więcej…

Mikołajki w Gminie Ścinawa

Email Drukuj PDF

Tradycją stało się już, że św. Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci z miejscowości gminy Ścinawa. W dniach 7 - 10 grudnia jak przystało zgodnie z obyczajem, Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci z miejscowości Buszkowice, Chełmek Wołowski, Dąbrowa Dolna i Środkowa, Dębiec, Dziesław, Dziewin, Dłużyce, Jurcz, Krzyżowa, Lasowice, Przychowa, Redlice, Wielowieś, Parszowice, Sitno, Ręszów,Turów, Tymowa oraz Zaborów.

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2012 16:08 Więcej…

Mikołaj dzieciom (część 4)

Email Drukuj PDF

Gminny Mikołaj zakończył odwiedziny u milusińskich z terenu gminy Ścinawa. W dniu 13 grudnia paczki otrzymały zniecierpliwione dzieci z Krzyżowej, Dąbrowy Środkowej i Dolnej, Turowa, Przychowej i Buszkowic. Podczas tych krótkich wizyt życzliwościom i uśmiechom nie było końca, Mikołaj i jego pomocnicy m.in. Burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer, pożegnali grzeczne dzieci do następnego roku.

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2011 23:54 Więcej…

Turnieje Sołectw - zaproszenie

Email Drukuj PDF

Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer oraz Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zapraszają wszystkie sołectwa z terenu Gminy Ścinawa do udziału w turniejach:

Poprawiony: poniedziałek, 09 sierpnia 2010 12:02 Więcej…

Zaborów. Dzień Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF

W dni 16 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Zaborowie odbyła się uroczystość zorganizowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Pod bacznym okiem pedagogów oraz dyrekcji szkoły wnuczkowie odegrali jasełka oraz przedstawienie pt. ,,Calineczka?. Przedstawienia wywołały wiele wzruszeń i uśmiechów na twarzach seniorów , którzy nie ukrywali dumy ze swoich pociech.

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2009 12:33 Więcej…

Bolączki i radości sołtysow naszej Gminy

Email Drukuj PDF

W ramach nowego cyklu publikacji przedstawię Państwu informacje na temat radości i bolączek sołtysów z gminy Ścinawa. Jako pierwszym dziennikarską wizytę złożyłem sołtysom Dziesławia i Dłużyc.

Więcej…

Rozmowa z Prezesem OSP w Tymowej Andrzejem Nowakiem

Email Drukuj PDF

Od ilu lat działa Pan w OSP w Tymowej?
A.N.: Z OSP związany jestem od 25 lat, natomiast prezesem jestem od 8 lat.

Co sądzi pan o liczbie strażaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej?
A.N.: W OSP jest 37 osób. 10 osób to młodzieżowa drużyna pożarna, 17 osób stanowi Jednostka Operacyjno Techniczna, 3 osoby to honorowi członkowie, a 7 osób to pozostali członkowie.

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2012 16:51 Więcej…

Trudna decyzja

Email Drukuj PDF

W dniu 12 grudnia odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Ścinawie, na której 13 obecnych radnych jednogłośnie podjęło uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Na sesji nieobecni byli radny Mirosław Kraśniański, notabene radny reprezentujący mieszkańców z obwodu szkoły w Zaborowie oraz radna Aneta Pałac.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2011 13:57 Więcej…

Dożynki w Wielowsi i Zaborowie

Email Drukuj PDF

Mimo, że w Ścinawie Dożynki Gminne odbyły się 29 sierpnia 2010 r., część sołectw zorganizowało Święto Plonów także na własnym podwórku, aby wraz z gospodarzami ze swoich miejscowości podziękować za tegoroczne zbiory.

Więcej…

Dziewin. 800 lat Dziewina

Email Drukuj PDF

W dniu 23 maja 2009 roku Dziewin obchodził ?Dni Dziewina? połączone z 800-lecie wsi. Z dej okazji Pani Joanna Mostowska - Sołtys wsi Dziewin wspólne z Radą Sołecką oraz mieszkańcami wsi przygotowała dla wszystkich mieszkańców oraz przybyłych gości okolicznościowy festyn.

Poprawiony: wtorek, 26 maja 2009 08:33 Więcej…

Strona 1 z 7