Saturday, Dec 20th

Ostania aktualizacja:06:18:12 AM GMT

Jesteś tutaj: Ścinawa Ścinawa 2010 Wydarzenia Imprezy Dni Ścinawy 2010 (niedziela)

Dni Ścinawy 2010 (niedziela)

Email Drukuj PDF

Koncerty gwiazd, konkursy dla najmłodszych i pokaz sztucznych ogni – to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawiły się w czasie tegorocznych obchodów Dni Ścinawy. Frekwencja na festynie dopisała, pomimo, że mieszkańcy jeszcze nie zapomnieli i nie uporali się ze skutkami powodzi jaka nawiedziła naszą gminę w maju. Uczestników festynu nie przestraszyły sobotnie ulewy, jak i niedzielne komary.

W pierwszy dzień obchodów Dni Ścinawy na scenie wystąpili między innymi: muzycy z zespołów Rivendell oraz Overcast, grupa rockowa Evolution z Lubina, A.S.O. ze Świebodzina oraz formacja disco polo o nazwie „ZIBO” z Warszawy.

Podczas niedzielnych uroczystości na scenie zaprezentowali się kabaret ADeHaDe z Jeleniej Góry oraz zespoły: Best Before i Flowers, a dyskotekę pod gwiazdami poprowadził zespół DIJO.

W trakcie drugiego dnia obchodów Dni Ścinawy po raz pierwszy zostały wręczone statuetki „Promotora Miasta i Gminy Ścinawa”. Statuetki wręczał osobiście Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer. Statuetką „Promotora” zostały wyróżnione osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które w sposób szczególny przyczyniają się do promowania miasta i gminy oraz wspierają samorząd, uczestnicząc w organizacji różnych wydarzeń, a także udzielają bezinteresownej pomocy w sytuacjach trudnych, jak na przykład podczas powodzi.

Łącznie przyznano 45 nagród. Większość z nich trafiła do mieszkańców gminy, kilka wyróżnień powędrowało również do Lubina. Za pomoc w ostatniej akcji przeciwpowodziowej „Promotorem” odznaczono m.in. prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego, Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”, strażaków z gminy Lubin oraz firmę Lubinpex.

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

  1. Jan Bielawski (ścinawski maratończyk, biegacz)
  2. Wiesław Baran (ścinawski maratończyk, biegacz)
  3. Wojciech Brzeziński (ścinawski maratończyk, biegacz)
  4. Michał Lewandowski (trener drużyny seniorów i juniorów młodszych M.K.S. „ODRA” Ścinawa, wychowawca młodzieży, działacz sportowy angażujący się w rozwój piłkarskiej Ścinawy) 
  5. Tomasz Wołoch (trener drużyny trampkarzy M.K.S. „ODRA” Ścinawa, wychowawca młodzieży, działacz sportowy angażujący się w rozwój piłkarskiej Ścinawy) 
  6. Tomasz Bąk (Prezes Ścinawskiego Klubu Karate GOJU RYU) 
  7. Dariusz Łach (inicjator imprezy Ścinawski Blues nad Odrą) 
  8. Lidia Stembalska (artystka malarka) 
  9. Honorata Adamus (kierownik Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Ścinawie, często angażująca się i pomagająca bezinteresownie w trudnych sytuacjach) 
  10. Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej (działający przy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, zespół z licznymi sukcesami na wielu przeglądach piosenek) 
  11. Małgorzata Chirowska (artystka specjalizująca się w rękodziele) 
  12. Dawid Bilewicz (zawodnik SOKOŁA Lubin – biegacz lekkoatletyczny, promujący miasto poprzez zwycięstwa w np. biegowych Grad Prix Lubina) 
  13. Janina i Mieczysław Kasprzak (wspierają organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto, pomagają w trudnych sytuacjach) 
  14. Elżbieta i Andrzej Szpularz  (wspierają organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  15. Iwona i Andrzej Soboń (wspierają organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  16. O.S.P. Tymowa (nagrodzeni za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej, pomagają także przy organizacji wielu imprez, które promują miasto) 
  17. O.S.P. Ścinawa (nagrodzeni za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej, pomagają także przy organizacji wielu imprez, które promują miasto)
  18. O.S.P. Zaborów (nagrodzeni za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej, pomagają także przy organizacji wielu imprez, które promują miasto) 
  19. O.S.P. Parszowice (nagrodzeni za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej, pomagają także przy organizacji wielu imprez, które promują miasto) 
  20. Katarzyna Karczewska (wspiera organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  21. Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Ścinawie (aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych w mieście i gminie Ścinawa)
  22. Piotr Roggenbuk (wspiera organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  23. Artur Trubicki (członek Ścinawskiego Klubu Karate GOJU RYU, sportowiec osiągający znaczące sukcesy) 
  24. Lucyna Kozłowska (promocja turystyki nadodrzańskiej, współpraca przy Organizacji Flisów Odrzańskich) 
  25. Antoni Merta (germanista, miłośnik lokalnej historii, tłumaczenie dokumentów historycznych o Ścinawie) 
  26. Weronika Feliszek (zawodniczka SOKOŁA Lubin – biegaczka lekkoatletyczna) 
  27. Paweł Stanisławski (współorganizator wielu imprez sportowych) 
  28. Jan Sidorowicz (społecznik, inicjator wielu wydarzeń sportowych w Ścinawie) 
  29. Grzegorz Żołądziejewski (nagrodzony za pomoc w ostatniej akcji przeciwpowodziowej) 
  30. O.S.P. Gmina Lubin (nagrodzeni za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej, pomagają także przy organizacji wielu imprez, które promują miasto) 
  31. Robert Raczyński – Prezydent Lubina (nagrodzony za pomoc na rzecz miasta i gminy Ścinawa podczas ostatniej powodzi,  jako szef samorządu lubińskiego zawsze służy radą i wsparciem) 
  32. Telewizja TVL SIEĆ ODRA (patron medialny ważnych wydarzeń odbywających się w Ścinawie) 
  33. Zakład Usługowy „ELEKTROBUD” - Wiesław Borowski (wsparcie organizacji imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  34. Zakład Usługowy „MERENA” - Ewa i Janusz Merena (wsparcie organizacji imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  35. Paulina Wityk-Szumna – Ścinawska Grupa Nordic Walking (instruktorka Nordic Walking, uczestniczka wielu zawodów, a także współorganizatorka imprez Nordic Walking w Ścinawie) 
  36. Zakład Handlu i Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego ŚCINAWA (promują Ścinawę swoimi  produktami, laureaci ORŁÓW AGROBIZNESU) 
  37. Dorot i Pawłeł Wiśniewscy (wsparcie organizacji imprez w Ścinawie, które promują miasto)
  38. Firma Handlowo-Usługowa „MADREW” - Krzysztof Świątek i Arkadiusz Armusiewicz (wsparcie organizacji imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  39. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MALBUD” - Waldemar Maleńczuk (nagrodzone za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej ) 
  40. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LUBINPEX” (nagrodzeni za pomoc w ostatniej akcji przeciwpowodziowej) 
  41. Koło Gospodyń Wiejskich „BABECZKI” w Tymowej (promocja miasta na różnych imprezach) 
  42. Eugeniusz Burek (wspiera organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto) 
  43. Stowarzyszenie Sympatyków Zgłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” (nagrodzeni za duże zaangażowanie w pomoc i udział w ostatniej akcji przeciwpowodziowej) 
  44. Janina Makuła (wspiera organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto). 
  45. Danuta Pawłoszyńska (wspiera organizację imprez w Ścinawie, które promują miasto).